Dane klimatyczne już dostępne

pobierzdaneZgodnie z zapowiedzą z poprzedniego wpisu, powiadamiamy o możliwości pobierania danych klimatycznych.

Do skryptu obsługującego bazę raportów NOAA,  czyli naszej strony Miesięczne raporty klimatyczne, dodaliśmy odnośniki umożliwiające pobieranie miesięcznego raportu oraz pełnej bazy danych meteorologicznych z wybranego miesiąca.
Odnośnki znajdziecie u dołu strony wyświetlającej wykresy i zestawienie tabelaryczne z wybranego miesiąca – patrz ilustracja.

Jeszcze jedną funkcjonalnością którą wprowadziliśmy w ramach raportowania, jest możliwość wyświetlania wykresów tworzonych na podstawie danych meteorologicznych z dowolnego dnia.
wykresydzienneW tabeli raportu w kolumnie „dzień” można kliknąć wybraną datę i dzięki temu wyświetlić nowe okno z zestawem wykresów dobowych.
Warto zwrócić uwagę na wykres opadów w którym domyślnie właczone jest wyświetlanie sum 10-minutowych, a po kliknięciu w legendzie możemy dodać intensywność i opady zakumulowane. Ten ostatni parametr dostępny jest na razie tylko w bieżących danych ponieważ  stacja wylicza sumę dzienną w raportach a nie w danych źródłowych.  Dzięki meteobridge podsyłamy ten parametr na bieżąco ale gdyby ktoś podpowiedział jak sprawnie dodać taką kolumnę do danych z ubiegłych miesięcy, będziemy wdzięczni.