Dane z czerwca

Na początek czerwcowego podsumowania przedstawiamy kompleksowy wykres temperatury i opadów.
temp+opady0613Czerwiec był stosunkowo ciepły jednak nie obyło się bez wyraźnych spadków temperatury. Najwyższą temperaturę 33,9 st. C zanotowaliśmy 21 czerwca ok 14:00 a najzimniej 8,1 st. C było 11 czerwca ok 5:00. Najcieplejszym dniem był 20 czerwca ze średnią temperaturą 24,3 st. C, a najzimniejszym 5 czerwca ze średnią 12,9 st. C. Średnia całego miesiąca wyniosła 17,9 st. C. Warto też zauważyć, że przez większość dni mieliśmy do czynienia z dużymi wahaniami temperatury.  Dobowe amplitudy kilka razy przekraczały 15 st. C, a średnia miesięczna dobowych zmian wyniosła ok 11,5 st. C.

Opady w czerwcu często miały charakter gwałtowny. Najintensywniejszy opad nasza stacja zarejestrowała 25 czerwca o 15:30 – było to 261,8 mm/godz. i zapewne będzie to rekord trudny do pobicia. Taka intensywność była tylko chwilowa ale i tak w ciągu godziny spadło 33,6 mm deszczu a to ponad 1/3 opadu miesięcznego który wyniósł 92,8 mm.

Poniżej wykres rozkładu przeważających kierunków wiatru.

wiatr0613kierunkiI prędkości wiatru.

wiatr0613speed

Są to na razie przykłady wykorzystania danych zbieranych przez naszą stację meteorologiczną.

Do pobrania standardowy miesięczny raport (NOAAMO0613) na razie w pliku tekstowym. Wkrótce załączymy raport oraz kompletną bazę rejestracji dokonywanych co 10 minut, w wygodnym do pracy formacie XLS.

I zgodnie z obietnicą raport spolszczony i przekonwertowany do pliku Excela: 0613raportmeteo.xls
oraz kompletne dane: 0613danemeteo.xls

Uzupełnienie: Wszystkie wpisy miesięcznych podsumowań będą zaopatrzone w ujednolicone załączniki jak poniżej.

Załączniki do pobrania: