Lipiec w kratkę

Lipcowe podsumowanie będziemy udostępniać trochę na raty więc warto wracać do tego wpisu.

Wykres temperatury i opadów trochę odmienny od poprzedniego. Uzupełniony o linię średniej temperatury miesiąca oraz linie trendu temperatur dziennych.

temp+opady0713Pomysł prezentacji dość nietypowy i raczej eksperymentalny ale efekt wart zastanowienia. Prosimy o komentarze.

Temperatury w lipcu tak jak w tytule – wyraźnie zmienne. Zarówno z tygodnia na tydzień jak i niemal codziennie. Ogólnie raczej ciepło choć w porównaniu z czerwcem zaledwie 0,5 stopnia więcej – średnia temperatura miesiąca 18,4 st.C.  Najcieplejsza była końcówka miesiąca z temperaturami powyżej 30-tu stopni – z maksimum 28 lipca o 15:00 32,9 st.C i najwyższą średnią dobową 29 lipca 25,5 st.C kiedy nawet nocą temperatura nie spadła poniżej 20-tu stopni (min. 21,2 st.C). Zdecydowanie najzimniej było 1 lipca – średnio 13,8 st. C z najniższą temperaturą miesiąca o godz. 5:00 8,4 st.C.

Opady w lipcu nie były już tak gwałtowne jak w czerwcu ale na pewno zapamiętamy 12 lipca. Padało prawie cały dzień i w sumie napadało 61,8 mm czyli 3/4 opadów całego miesiąca które wyniosły 80,4 mm.

Pozostałe wykresy i komentarze wkrótce – czyli c.d.n.

Załączniki do pobrania: