Zamiast podsumowań miesięcznych

Raporty miesięcznePo ponad roku działania stacji meteorologicznej w Perkozie i prowadzenia niniejszego meteoserwisu nadszedł czas na zweryfikowanie tego co zrobiliśmy i tego co planowaliśmy.

Niewątpliwie sukcesem jest ciągłe działanie stacji, a po nierównej walce z naszymi komputerami i przejściu na inny sposób przesyłania danych do serwisu, także bieżące prezentowanie aktualnej pogody.
Nieco gorzej wygląda sprawa udostępniania danych klimatycznych. Nie mamy niestety dość czasu na regularne uzupełnianie wpisów które zapoczątkowaliśmy jako „Podsumowania miesięczne„. Zatem, tej formy już nie będzie.

Zamiast tego, na stronie Miesięczne raporty klimatyczne udostępniać będziemy dane z raportów NOAA generowanych przez WeatherLink (progam firmy Davis dedykowany naszej stacji). Nadal wymagać to będzie regularnego przesyłania raportów na serwer ale bez konieczności manualnego przetwarzania danych. Skrypt który wykorzystujemy czyta oryginalne raporty, generuje wykresy i tabele, a także pozwala porównywać dane z dwóch miesięcy (potencjalnie również lat, ale tymczasem spolszczenie tej części nie jest gotowe).
Same raporty oraz pełne dane w postaci plików tekstowych (już bez wersji arkuszowej) będziemy udostępniać do pobrania w formie oryginalnej (generowanej przez WeatherLink).  Czy będzie to odrębna strona czy odnośnik na stronie Miesięczne raporty klimatyczne to jeszcze nie ustalone, ale o efektach programowania powiadomimy.